Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Windows XP Hala Kullanılır mı?

#1
Gelişen teknolojinin akabinde gerek yazılımsal çalışmalar olsun gerekse görsel açıdan günümüzün teknolojilerinden faydalanmak her zaman kullanıcıya daha fazla avantaj sağlamaktadır.
 
Üzülerek belirtmek istiyorum ki, günümüz de halen Windows XP kullanıcı oldukça fazla olduğunu söyleyebilirim. Çoğunlukla buna sebep olan etkenlerden bazılarını açıklamak istiyorum. Düşük seviye bilgisayar donanımlarından dolayı kullanıcılar işletim sistemlerinin daha verimli çalışabilmesi adına halen eski Windows sürümlerini kullanmaktadır.
 
Ender sayılabilecek belli bir kısım ise halen alışkanlık yaptığı için eski windows sürümlerini kullanmaktadır. Belli bir kısım için ise macera aradığı söylenebilir. İlla ki korsanlar gelip bilgisayar verilerinizi ele geçirinceye dek kullanacaklar sanırım Smile
 
Eski Windows sistemlerinin kullanılmasının dez avantajları nedir? Diye sorularınızı duyar gibiyim tabi ki bu soruya da açıklık getirmek istiyorum. Yazılım ve görselliğin yanı sıra en önemlisi de güvenlik'dir. Eski işletim sistemleri ve yazılımlarda hacklenmeniz ve ya farklı unsurlardan dolayı huzurluk yaşamanız çok muhtemel bir durumdur.
 
Eski işletim sistemlerinin kullanımında farklı bir engel ise program geliştiricilerin yazılım desteğidir. Mesela kullanmış olduğunuz Windows XP ve ya farklı eski işletim sistemlerinde yeni yazılım ve programlar kullanamazsınız çünki işletim sisteminiz desteklemez. Bunlara örnek vermek gerekirse antivürs programları belli başlı yeni nesil oyunlar ve ya tarayıcılar şimdilik aklıma gelen bunlar ama emin olun daha bir çok program ve yazılımı kullanamayacaksınız.
 
Aradan bu kadar yıl geçmesine rağmen eski yazılım ve işletim sistemlerinin kötü niyetli kişiler tarafından açıkları vs. bulunmuş ve işin en can alıcı noktası ise bir birinden farklı türde olan açıklar için geliştiriciler artık desteğini ve güncellemelerini yazılımlarından çekmelerinden dolayı bu açıklar malesef ki kapatılamıyor ve her geçen gün kullanmış olduğunuz eski işletim sistemleri daha fazla risk yaratıyor.
 
Kullanıcılara her zaman yeni işletim sistemi ve güncellemeleri zamanında yapmalarını öneriyoruz. Sonuçta bilgileriniz ve ya kişisel verileriniz ifşa olmadan eski işletim sistemlerinizi kesinlikle terkedin ve her zaman güncel yazılımlar kullanmaya dikkat edin. Kendinize iyi bakın sağlıcakla Smile
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
 

Windows 10'a Geçilir mi?

Çağrı YAYA 0 245 02-06-2020, Saat: 18:22
Son Yorum: Çağrı YAYA
 

Windows xKill, Görev Yöneticisinden Kapanmayan Programları Kapat!

Çağrı YAYA 0 236 28-05-2020, Saat: 17:22
Son Yorum: Çağrı YAYA
 

Netflix Windows Programı İndir

Çağrı YAYA 0 253 26-05-2020, Saat: 20:30
Son Yorum: Çağrı YAYA
 

Mono for Windows 6.8.0.123

Çağrı YAYA 0 217 23-05-2020, Saat: 16:13
Son Yorum: Çağrı YAYA
 

Cheat Engine 7.1 Windows

Çağrı YAYA 0 215 20-05-2020, Saat: 17:42
Son Yorum: Çağrı YAYA

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi