Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Webmaster Nedir? Kimlere Denir?

#1
Hepmiz hali hazırda milyonlarca web sitesi olduğunu biliyoruz. Bu siteleri kodlayan geliştiricilere Webmaster adı verilir.Adından anlaşılacağı üzere Türkçesi web uzmanı demektedir. Bir çok internet sitesi sahibi ya kendisi bu işi yapıyordur veya Webmaster'lardan sitelerini geliştirmeleri için ücretli destek almaktadırlar.
 
Webmaster internet sitesi yapımında A dan Z' ye uzman kişilere denir. Bu kişiler bir web sitesinin çalışabilmesi için gereken görsel veya kodsal çalışmaları muhakkak bilmektedirler. Kendi alanlarında oldukça profesyonel olan Webmasterlar php,html,css,javascript adı verilen web sitesi programlama dilleri ile kod geliştirirler yazarlar.
 
Bir internet sitesi düşünün sitede açılan resimlerin boyutlarının belli bir oranda olması veya web sitesindeki renkler kayan yazılar kategorilerin yerleri konumları vs. çalışmaların hepsi yukarıda adını verdiğim web sitesi kod türleri uzman webmasterlar tarafından kodlanarak çalışmaktadır veya eklenmektedir. 
 
Webmaster denildiğinde anlayabiliriz ki bu kişiler sıfırdan bir web sitesini baştan sonra her türlü eklentisi ve kodlarıyla kurabilen profesyonel kişilerdir. Webmasterlar bir şirkete bağlı olarak çalışabilirler veya bir şirketi bağlı olmaksızında çalışabilirler. Webmasterların genel manada meslekleri web sitesi kodlama olsada bazıları web tasarımda bilmektedir. Webmasterlardan ayrı olarak Web tasarım bölümü Webmasterların işi değildir. Web tasarımcı kişiler internet sitesinin görsel çalışmalarını tasarlayıp yapmaktadırlar. Bu iki sınıf bu konuda ayrılmaktadır.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
 

HTTP ve HTTPS Arasındaki Fark Nedir?

Çağrı YAYA 0 317 09-03-2021, Saat: 22:58
Son Yorum: Çağrı YAYA
 

Applebot Nedir?

Çağrı YAYA 0 236 15-02-2021, Saat: 00:13
Son Yorum: Çağrı YAYA
 

Webmaster Forum Siteleri

Çağrı YAYA 0 352 02-06-2020, Saat: 20:09
Son Yorum: Çağrı YAYA
 

Hemen Çıkma Oranı Nedir? Neden Yüksek?

Çağrı YAYA 0 282 22-05-2020, Saat: 02:31
Son Yorum: Çağrı YAYA
 

Appserv Nedir? Apache + PHP + MySQL

Çağrı YAYA 0 687 20-05-2020, Saat: 15:27
Son Yorum: Çağrı YAYA

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi