Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Rusya'dan Facebook ve Twitter'a Dava!

#1
Kişisel verilerin korunması kanununa istinaden rusya federasyonu bu hususa karşı çok hassas davranmaktadır. Bu bağlamda kişisel verilerin korunması kanunu ihlal edilmesine karşılık Facebook ve Twitter sosyal ağ platformlarına Rusya federasyonu tarafından dava açıldı.
 
Aldığımız bilgilere göre Rusya hükümetinin sosyal ağ verilerinin kendi ülkelerinde depolanmasına ilişkin yasası mevcut. Rusya federasyonu ilgili birimleri yaptığı suçlamalar sebebi ile, Facebook ve Twitter'ın yasaya uymaması neticesinde sosyal ağların politikaları ihlal ettiğini savundu.
 
Başvurulan dava yolu neticesinde Facebook ve Twitter'a para cezası ile yaptırım yapılması tahmin edikmektedir. Henüz davada bir gelişme olmadığı için para cezasının miktarını şuan için bilemiyoruz. Rusya hükümeti bir dönem sosyal medya veritabanlarının kendi ülkelerinde barınması için facebook ve twitter'a bildirim yapmıştı. Fakat ilgili platformlar tarafından rusya federasyonuna her hangi bir dönüş yapılmadığı gerçeği ise aldığımız duyumlar arasında.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
 

Twitter'a Hikaye Özelliği Geliyor!

Çağrı YAYA 0 262 13-04-2020, Saat: 18:55
Son Yorum: Çağrı YAYA
 

Facebook Lite Uygulamasına Karanlık Mod Özelliği Geldi!

Çağrı YAYA 0 257 13-04-2020, Saat: 18:26
Son Yorum: Çağrı YAYA

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi