Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Mersin En Yeni Avukat

#1
Anlaşmalı Boşanma Şartları Nelerdir?
 
Kadın ve erkek arasında yaşanan ilişkinin resmi bir boyuta taşınarak, nikah memuru önünde evliliğe dönüşmesi, toplumsal bir döngüdür. Ancak bu evlilikler zamanla bozularak, dava oluşumlarına ya da anlaşmalı boşanmalara dönüşebilmektedir. Özellikle boşanma avukat bürosu olarak hizmet veren Mersin avukat ve Adana avukat büroları üzerinden uygun bir fiyat altında boşanma üzerine hukuki hizmet almak mümkündür.

Boşanma Davası Nedir?

Boşanma davaları, resmi olarak evli olan ve evliliğini yürütemeyen çiftlerin aralarında yaşamış oldukları hukuki dava türlerinden biridir. Özellikle davanın sonuçlanması resmi olarak hala evli olan çiftlerin, aralarında yaşamış oldukları anlaşmazlık sorununa göre de süre bakımından değişmektedir. Bu durum anlaşmalı olarak boşanan kişiler üzerinden ilk mahkeme yoluyla çözülebilmektedir. Ancak eşlerin aralarında yaşamış oldukları maddi ve manevi tazminat yükümlülükleri, evliliğin bitmesinde hemen hemen sorun yaratabilmektedir. Bu özel hukuki dava türü de genellikle, çiftlerin sorunlarını aralarında çözeceği süre dahiline kadar devam ettirilmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Şartları Nelerdir?

Anlaşmalı boşanma şartları 2020 güncel olarak yenilenip, değişmiştir. Özellikle evli olan ve evliliğini sürdüremeyen çiftlerin aralarında yaşadıkları anlaşma üzerine kolay yolla boşanma başvuru şartları, genel olarak şöyle sıralanabilmektedir:
• Kadın ve erkek arasında yaşanan resmi evlilik süresinin bir yıl sürmesi gerekmektedir.
• Hakim aracılığıyla dinlenen mahkeme zemininde sunulan iddaların geçerliliği ve kabul görürlülüğü olmalıdır.
• Çiftlerden birinin davayı açması ve diğer birinin de açılan davayı onaylaması lazımdır. Bu durumda boşanma süresi ve tazminat işlemleri, kolay yoldan hallolacaktır.
• Boşanma üzerine açılan davada, vekalet sorunu çift veya çiftler arasında halledilebilmelidir. Bunun dışında anlaşma protokol belgeleri de aynı şekilde çift onayıyla hazırlanmalıdır.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
 

Yeni Nesil Bilgi Sitesi

TemelSancak 0 10 19-06-2021, Saat: 20:05
Son Yorum: TemelSancak
 

Avukat Nedir

xenops 0 33 15-06-2021, Saat: 01:09
Son Yorum: xenops
 

Yeni Foça Otel

zeynep 0 22 11-06-2021, Saat: 19:15
Son Yorum: zeynep
 

Yeni Nesil Elektronik Sigara Smok Nord 4

TemelSancak 0 36 25-05-2021, Saat: 16:19
Son Yorum: TemelSancak
 

Yeni Nesil İnternette Sohbet Sitesi

emircan77 0 35 24-05-2021, Saat: 01:38
Son Yorum: emircan77

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi