Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Klavye Nasıl Temizlenir?

#1
Video 
Bilgisayar kullanıcılarının ortak sıkıntısı olan klavye temizliği bilgisayar bileşenlerinin en çok uğraştıran işlerden bir tanesidir. Hepimizin kendine göre bir temizleme yöntemi vardır, kimisi kulak çöpü ile klavye aralanını temizler, kimisi ise ıslak mendil ile silmektedir. Her ne kadar iyi gibi görünsede tam bir temizlik için çözüm değildir.

Bildiğiniz bütün yöntemleri şimdi unutmaya hazırlanın, korkmayın elektrik süpürgesi ile çekme fikrini vermeyeceğiz. Aslında denemedik değil ama malesef ki elektrik süpürgesi ile her hangi bir verim alamadık. Kullanmakta olduğumuz ve sizede tavsiye ettiğimiz yeni yöntem fön makinası. Evet yanlış duymadınız kulağa çok tuhaf gelsede işe yaradığı bizim tarafımızca teyit edildi.

Öncelikle klavyemizi kasadan komple çıkartarak dışarı bir ortamda yada bulunduğunuz yeri kirletmeyeceğiniz bir yerde olun cam kenarı kapı önü gibi vs. Fön makinesini çalıştırdığımız andan itibaren klavyemizi temizlemeye başlayabiliriz. Temizliğin daha sağlıklı olması açısından tuş kısmının aşağı bakması gerekmektedir, kuş bakışı şekli gibi düşünebilirsiniz. Ardından fön makinemizi klavyenin her tarafında gezdirerek kuytu köşesinden geçiriniz. Bu işlemi yaparken dökülen parçacıkların fazlalığıyla ne kadar verimli olduğunu anlayacaksınız. Çalıştırma esnasında fön makinesini sıcağa ayarlamadığınızdan lütfen emin olun. Bizim yüzümüzden klavyenizin eriyip gitmesini kesinlikle istemeyiz. Başlıkta biraz abarttık ama merak etmeyin. Klavyenizden yarım ekmek tavuk döner çıkmayacaktır Smile
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
 

Klavye İçi En İyi Nasıl Temizlenir

Çağrı YAYA 0 518 13-04-2020, Saat: 15:41
Son Yorum: Çağrı YAYA

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi