Half Life 1 Silahları ve Özellikleri

0 Replies, 1581 Views

 • Crowbar (Levye) : Yakından düşmanlarınızı etkisiz hale getirir. Headshot atınca 75, Normal hasarı ise 25 HP götürür.


 • Glock (Su Tabancası) : Oyunun size direkt olarak verdiği ve oyunun kolay ama hasarı en düşük silahıdır. Sol tuşla sıkarsanız sektirmez fakat sağ tuşla sıkarsanız seri sıkar ama seker. Eğer Headshot atarsanız 36, Normal vurusanız 12 HP götürür.


 • Magnum (Magnum) : Eğer aiminiz gerçekten iyi ise oyunda sık kullanacağınız bir silahtır. Dürbünü vardır ama kullanımı baya zordur. Headshot atarsanız 125, Normal Vurursanız 85 HP götürecektir.


 • MP5 (Taramalı) : Orta mesafede yapılan çatışmalarda gerçekten çok etkili bir silahtır ve ayrıca atabileceğiniz 4 adet stok mermisi olan bir bombası vardır. Hasarı Glock ile aynıdır. Headshot 36 Normal 12 HP götürür.


 • Shotgun (Tüfek) : Eğer uzun atlamaya sahipseniz yakın mesafelerde çok etkili ve tek atabilen bir silahtır. Sol tuş özelliği daha az hasar verir ama mermiden tasarruf ettirir. Sağ tıkta ise daha fazla hasar vurur ama mermi daha çok gider. Sağ tıkta 25 hasar verirken, sol tıkta attığınızda verdiği hasar 12'dir. Headshot attığınızda ise Sol tuş ile verdiği hasar 360 iken Sağ tıkta verdiği hasar 720'dir. Yani Headshot atarsanız sağ tıkla Armoru 80 ve Canı 100 olan bir adam direk ölür.


 • Crossbow (Ok, Tatar Yayı) : Uzak çatışmalarda gerçekten çok etkilidir fakat aşırı yetenekli oyuncuların gözde silahıdır çünkü yakında kullanımı çok yetenek ister. Body hasarı 120 iken Headshot hasarı 360 HP götürür.


 • RPG (Bazuka) : Yukardan aşağıya doğru atarsanız daha fazla HP götürür. Lazer özelliği karşı tarafından görülse de sağ tıkla bunu dahada net bir hale getirebilirsiniz. Geri çevrilebilir, 360 vuruşlar atılabilien çok fonksiyonlu bir silahtır. Headshot 360 HP götürürken Normal hasarı 120 HP götürmektedir.


 • Gauss (Delici) : Half-Lifede en çok tercih edilien ve en Multifonksiyonel silahıdır. Çok buglu bir silahtır aşağıya sıktığınızda hiç beklemediğiniz yerdeki bir adam ölebilir. Headshot vuruşu 720 hasar vuruken, Normal vuruşta ise 360'dır. Eğer sol tıkla sıkarsanız Kafaya 50 Bodyye 20 hasar vermektedir.


 • Egon (Süpürge) : Genelde çok frag kastırır ama kullanırsanız çok ağır küfürler yiyebilirsiniz çünkü kullanımı aşırı kolay bir silahtır. Gauss ile aynı mermiyi kullanır. Eğer sağ tık ile adama doğru sıkarsanız 25 can götürür. Headshotta sabittir.


 • Hornet Gun (Sinek Atar) : Bana göre oyunun en gereksiz silahıdır ve kullanımı çok azdır. Sinek fırlatarak rakipleri sinir edebilirsiniz, Hızlarını yavaşlatabilir ve Armorlarını götürebilirsiniz ama kullanımı biraz zordur. Sağ tuşla 2 saniyede 10 Mermi fırlatabilme özelliği vardır. Aynı zamanda Gauss gibi duvarladan geçebilir. Headshot atarsanız 30 HP götürürken normal hasarı 10 HP götürür.


 • Tripmine (Bubi Tuzağı) : Bomba gibidir ve Mavi bir lazeri vardır. 2 Duvar arasına koyulabilir ve rakip eğer uzun atlamayla hızli bir şekilde gelir ve görmezse çok büyük hasar verir. Genelde spawn noktalarına yerleştirilir. Body hasarı 240 vururken Headshot hasarı ise 725 HP götürmektedir.


 • Satchel (Uzaktan Kumdandalı Paket) : Headshot hasarı 720 HP götürürken normal hasarı 240 Hasar vermektedir ve kumanda ile kontrol edebilirsiniz.


 • Snark (Böcek) : Böcekler düşmanı takip ederek hasar verir , Eğer croshairinizi düşman suitinin içine sokarsanız tek bir böcek içerisinde kitli kalır ve rakip hareketsiz kalarak ölür. Her bir böcek 10 hasar verir. Headshot atamazsınız.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ring Of Elysium Silah Özellikleri Çağrı YAYA 0 289 09-03-2021, Saat: 23:05
Son Yorum: Çağrı YAYA
  Ets 2 Gövde ve Şasi Özellikleri Çağrı YAYA 0 164 07-03-2021, Saat: 20:28
Son Yorum: Çağrı YAYA
  Steam Bütün Half-Life Oyunlarını 2 Aylığına Ücretsiz Yaptı Çağrı YAYA 0 280 13-04-2020, Saat: 14:56
Son Yorum: Çağrı YAYAKonuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi