Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Google, Web Sitelerini Mobil Uyumluluğa Göre Sıraya Sokacak!

#1
Mobil cihazların kullanımının artmasıyla beraber geliştiricilerde tamamen mobil optimizasyona yoğunlaşmış durumda. Google, Eylül ayından itibaren mobil cihazlara öncelik verip, web sitelerinin sıralamalarının artık mobil uyumluluk derecesine göre sıralayacağını duyurdu.
 
Telefon kullanımının artmasıyla beraber bir çok web sitesi sahibi de web sitesine mobil uyumluluk çalışmaları yapmakta, uzun zamandan beri yapılan bu çalışmalar doğrultusunda artık google aldığı karar neticesinde, web sitesi sahiplerine mobil uyumluluk sistemini bir yandan zorunlu kılmış oluyor. Sonuçta bizlerde cep telefonumuzdan bir siteye girdiğimiz zaman küçüçük yazılar ve kocaman resimler ile karşılaşmak asla istemeyiz.
 
Hali hazırda bulunan bulunan bir çok web sitesi aslında baktığımızda web sayfaları mobil uyumlu. Buna nazaran belli bir azınlık hala optimizasyon sorunları yaşarken, belli bir azınlık daha web sitesinde mobil uyumluluk sistemine geçiş yapmış dahi değil. Google'ın yapmış olduğu bu hamle sayesinde web sitesi sahiplerinin artık sayfalarına mobil uyumluluk getireceğini düşünmekteyiz.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
 

Google Reklamları Web Sitenizi mi Yavaşlatıyor?

Çağrı YAYA 0 291 22-05-2020, Saat: 01:42
Son Yorum: Çağrı YAYA

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi