Ford Yeni Elektirikli Ticari Aracını Tanıttı!

0 Replies, 473 Views

Dünya genelinde ticari faliyetlerde kullanımına istinaden en çok tercih edilen Ford Transit Modeli bu yıl elektrik yeni araçlarını piyasaya sürmenin hazırlığında. Ford Transit'in bir çok fazla modeli olsa da yeni proje ile ilk elektrik Ford Transit aracı ünvanını almaya hak kazanıyor.

Otomobil devi Ford, çalışmalarına başlamış olduğu ilk elektrikli Ford Transit modelini Amerika birleşik devletleri ve Kanada'da kullanıma sunacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ford'un CEO'su Jim Farley şu ifadelere yer verdi. '' Ticari araçlar, elektrikli dönüşümlerinde bizim en büyük kozumuz. Bu alanda lider olan planlarımızı iş çevrelerinin yararına geliştiriyoruz. Bunun için de elektrikli Transit ve F-150 modellerini başlatıyoruz. Bu Ford Transit modeli, sadece elektrikli bir araç üretimi değil, bu taşıt filolarını daha ileriye götürmek için tasarım ve üretme aşaması. '' şeklinde konuştu.

Elektrikli tasarımdan ziyade aynı zamanda teknoloji olarakta çok ileri gitmeyi hedefleyen Ford firması, içerisinde şerif takibi, yaya koruma sistemi teknolojilerini barındıracak. Bununlada kalmayıp Bulut tabanlı hizmete erişebilecek olan yeni elektrikli Ford Transit ailesi Wİ-Fİ hizmeti internet bağlantısı hizmetleri bulunacak. Bu sebepten dolayı LTE (4G) veri bağlantısına sahip olacak olan modeller FordPass Conncet modem adını barındırıyor.

Şirket üretimin genel olarak Amerika Birleşik Devlet'lerinde faaliyet göstereceğini beyan ederken, aynı zaman da belli başlı yedek parçalarında farklı şirketlerden tedarik edeceğini belirtti. Dikkatleri üzerine çeken yeni elektrik Ford Transit modeli hakkında şimdilik bildiklerimiz bunlardan ibaret. Yakın zaman da açıklanmasını umduğumuz fiyatı ve çıkış tarihi belli olana kadar beklememiz gerekiyor. Yeni modellerin Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise ayrı bir merak konusu.
(Son Düzenleme: 15-03-2021, Saat: 14:53, Düzenleyen: Çağrı YAYA.)Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi