Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Chip Tuning Hesaplama

#1
Otomobil kullananların bileceği üzere artık sistem ayarları yazılım ayarları ile eşdeğer tutulmaya başlanmıştır. Otomobillerin performanslarının değerlendirilmesi için de yükseltilmesi için de yazılım ayarlarının hesaplanarak güncellenmesi gerekmektedir. Chip tuning de bu kapsamda motor bazına indirgenebilen yazılım ayarlarından biri olarak tanımlanmaktadır. Her araç marka ve modeline göre farklı sonuçlar alınması muhtemeldir. Bundan kaynaklı nedenler yüzünden hesaplamaların araç bazında yapılması gerekmektedir.
Chip tuning hesaplama sistemlerinde özel yöntemlerden destek alınmaktadır. Bu tür işlemler alanında uzmanlaşmış profesyonel kimseler tarafından gerçekleştirilmektedir. Böylelikle araçlarda bulunan motorların maksimum performans kapsamında çalışması sağlanmaktadır. Üstelik ayarlanan maksimum performans değerlerinin profesyonel olarak yapılması sayesinde araçlar bundan zarar da görmemektedir. Yazılım değerlendirmelerinin belli zaman aralıklarında kontrol ettirilmesi de bu alanda önerilen hareket türlerinden biridir. Kontroller sayesine araçlar daha uzun süre sorunsuz olarak kullanılabilmektedir.
Araç Yazılımı
Profesyoneller tarafından araç yazılımı değerlendirmelerine göre araç tamirleri gerçekleştirilmektedir. Yazılımların bozulması kimi zaman araçların hiç çalışmamasına kimi zaman ise performans bazında düşüklük yaşanmasına yol açabilmektedir. Araçların yazılım değerlerinin hesaplanması da uygulanması da belli aletlerden destek alınarak gerçekleştirilmektedir. Bu sayede eskiden olduğu gibi uzun süre beklemek zorunda kalmadan araçların teslim alınmasına imkân tanınmış olunmaktadır. Tabi özellikle büyükşehirlerde bu tip istasyonlarda sıra olduğundan zaman bakımından her daim garanti verilememektedir. Bundan ötürü randevulu olarak hareket edilmesi burada da işe yaramaktadır.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
 

Nafaka hesaplama hakkında merak edilenler

domates 0 137 28-08-2020, Saat: 21:56
Son Yorum: domates
 

Gebelik Hesaplama

the 0 153 28-06-2020, Saat: 21:19
Son Yorum: the
 

Online Chip Satış Sitesi

xenops 0 204 16-05-2020, Saat: 18:16
Son Yorum: xenops

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi