Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy

Ceza Avukatı ve Ceza Avukatları - xn--cezaavukat-6ub.net

#1
Web Site İsmi : https://cezaavukatı.net/


Site Başlığı : Ceza Avukatı ve Ceza Avukatları - xn--cezaavukat-6ub.net


Sitenin Kayıt Edildiği Tarih : Şubat 2020


Site Tanıtımı : Ağır ceza avukatı hem kişi özgürlüğü açısından hem mağdur hakları açısından toplumun en hassas sorunlarıyla uğraşır. Esasen her avukatın yaptığı gibi ceza avukatı da savunma işlevini yerine getirmeye çalışır. Fakat ağır ceza avukatının savunma işlevi diğer avukatlık branşlarının savunma işlevinden biraz farklıdır. Ceza avukatı, doğrudan kişi özgürlüğünü ilgilendiren bir alanda fonksiyon icra eder.

Suç ve ceza kavramları pek çok kişi açısından kulağa hoş gelmese de, gelişen toplumsal yaşam içinde insan ilişkilerindeki muazzam karmaşıklık maalesef her an herkesin bir suç mağduru olabilmesi ya da bir suç isnadı ile karşı karşıya kalmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle herkesin her an için kendisini bir suçun mağduru ya da bir suç isnadının şüphelisi olarak görmesi mümkündür. Ceza hukukuna ilişkin mağduriyetin ya da isnatların muhatabı olmanın ise diğer hukuk dallarına oranla etkisi çok daha ağır olabilmektedir.  

Ceza avukatı kadrosu gerçek ve tüzel kişilere yönelik her türlü suç isnadı, cezai şikayet, kovuşturma, soruşturma ve diğer ceza davası konularında müvekkillerimize avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmakta ve ceza mahkemelerinde kendilerini gerek müşteki vekili ve gerekse sanık müdafi olarak temsil etmektedir. Savunmanın bu özellikli işlevi nedeniyle ceza avukatı şüpheli veya sanığı savunurken müdafi olarak adlandırılır. Savunan, müdafaa eden anlamlarına gelir. Özel olarak ceza yargılamasında şüpheli veya sanığı savunan, haklarını koruyan ve onları yargılama işlemlerinde temsil eden avukatı tanımlamak için kullanılır. Gerçek ve tüzel kişilere yönelik her türlü suç isnadı, cezai şikayet, kovuşturma, soruşturma ve diğer ceza dava konularında danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunmakta ve ceza mahkemelerinde müvekkillerini gerek müşteki ve gerekse şüpheli vekili olarak temsil etmektedir.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
 

Ankara Ceza Avukatı

nullsix 0 32 23-05-2021, Saat: 22:14
Son Yorum: nullsix
 

Kentsel Dönüşüm Avukatı

Erenbor 0 32 18-05-2021, Saat: 10:52
Son Yorum: Erenbor
 

Ceza Avukatı Nedir

aXan 0 122 10-04-2021, Saat: 17:52
Son Yorum: aXan
 

Konya Ceza Avukatı

xenops 0 76 16-12-2020, Saat: 00:05
Son Yorum: xenops
 

Eskişehir Avukatları

Erenbor 0 81 23-11-2020, Saat: 20:11
Son Yorum: Erenbor

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi